Porsche 911 RSR z LEGO Technic

Od najmłodszych lat uwielbiałem tworzyć z klocków LEGO. Teraz jestem już po trzydziestce i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zajawka nie minęła wraz z upływem lat. W moim mieszkaniu jest mnóstwo klocków, a moja kolekcja powiększyła się właśnie o kolejny zestaw – Porsche 911 RSR z LEGO Technic. Otwierając olbrzymie pudło z 1580 elementami do złożenia własnego modelu wyścigówki poczułem chłopięcą radość. Momentalnie przeniosłem się do beztroskich czasów, w których moim jedynym zmartwieniem było zastanawianie się ile czasu zajmie mi przejście przez 504 kroki instrukcji.

Model został opracowany we współpracy z Porsche i wiernie odwzorowuje torową bestię. Tak samo jak w oryginale, silnik z plastikowymi tłokami został umieszczony centralnie, a nie z tyłu. Porsche 911 RSR napędza sześciocylindrowy bokser o pojemności 4 litrów, który generuje ponad 500 koni mechanicznych. Z sukcesami rywalizuje między innymi w 24-godzinnych wyścigach LeMans.

Składanie było czystą frajdą, zwłaszcza konstruowanie zawieszenia i układu napędowego z tylnym mechanizmem różnicowym. Wierne detale niejednokrotnie wywołały uśmiech podczas budowania. Najbardziej podobają mi się szczegóły w kabinie, dyfuzor, spoiler, a także szerokie tylne nadkola z wlotami powietrza. Felgi, choć mają ładny wzór, mogłyby mieć trochę większą średnicę – wizualnie lepiej pasowałyby do nadwozia.

Kunszt konstruktorów LEGO doceniłem rozpoznając kształty nadwozia wyścigowego 911 wraz z kolejnymi etapami składania. Porsche udało mi się złożyć w sześć i pół godziny, co w moim przypadku oznaczało cztery wieczory mega zabawy! Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak wygląda gotowy model. Jest oszałamiająco duży, ma pół metra długości! Piłka do futbolu amerykańskiego wygląda przy nim na niewielką.