Nowe Porsche 911 GT3 RS – 520 KM i 470 Nm

Porsche na zbliżającym się salonie w Genewie zaprezentuje najnowsze dzieło inżynierów z Weissach. Najnowszy model 911 GT3 RS wciąż będzie napędzany wysokoobrotowym, wolnossącym silnikiem o pojemności 4 litrów i sześciu cylindrach, ale w stosunku do odchodzącego GT3 RS moc wzrosła o 20 KM, a moment obrotowy o 10 Nm. Dzięki 520 KM i 470 Nm samochód przyspiesza do 100 km/h w 3,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 312 km/h. Motor współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią PDK o siedmiu przełożeniach. Oprócz podniesienia wydajności jednostki, która rozkręca się do 9000 obr./min, konstruktorzy skupili się również na poprawieniu precyzji prowadzenia, w związku z czym na nowo zestrojono układ skrętnej tylnej osi.

Aerodynamika i lekka konstrukcja były priorytetami podczas projektowania samochodu. Zdecydowano się zatem na kubełkowe fotele z włókna węglowego, a także zmniejszono ilość wygłuszeń kabiny. Maska, przednie nadkola i tylna pokrywa są karbonowe, a dach magnezowy. Dodatkowe kilogramy można urwać decydując się na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe oraz obręcze z magnezu.

To trzeci po modelach 911 GT3 oraz 911 GT2 RS sportowy samochód GT dopuszczony do ruchu na publicznych drogach, jaki Porsche wprowadza na rynek w ciągu jednego roku. Nowy model można już zamawiać, a w salonach pojawi się najprawdopodobniej jesienią.