Na sprzedaż BMW 750 iL, w którym zastrzelono Tupaca

Przeglądając sieć natrafiłem na ogłoszenie sprzedaży BMW 750 iL, w którym 21 lat temu w Las Vegas został śmiertelnie postrzelony Tupac Shakur. Aby stać się właścicielem samochodu, który zapisał się na kartach historii muzyki hip hop trzeba wyłożyć 1,5 miliona dolarów.

7 września 1996 roku za kierownicą BMW E38 jechał producent Suge Knight, szef wytwórni Death Row, a Tupac siedział na fotelu pasażera. Gdy zatrzymali się na światłach, na pasie obok zatrzymali się napastnicy w białym Cadillacu i otworzyli ogień. 25-letni raper trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono serię operacji, ale na skutek zadanych obrażeń sześć dni później zmarł. Do dnia dzisiejszego służby nie aresztowały nikogo w związku z tym zabójstwem, więc śmierć Tupaca pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Powstało także wiele legend i teorii spiskowych.

BMW z 1996 roku ma przebieg 121 tysięcy mil. Wolnossąca jednostka V12 o pojemności skokowej 5,4-litra generuje 326 KM i 490 Nm, które trafiają na tylne koła. Samochód został naprawiony i odświeżony. Ma także felgi, które są identyczne z tymi, które zamontowane były na BMW w dniu strzelaniny. Ogłoszenie znajdziecie tutaj.