Lamborghini „Huracam” i inne spektakularne wozy filmowe

W internecie krążą zdjęcia Lamborghini Huracana, który przerobiony został na samochód filmowy. W jego bagażniku został zamontowany sprzęt do nagrywania o wartości kilkukrotnie przewyższającej cenę samego auta. Na żyroskopowym stabilizatorze, który musi poradzić sobie z wysokimi prędkościami i olbrzymimi przeciążeniami, umieszczono kamerę Red Epic, która nagrywa w rozdzielczości 8K. Sterowanie ramieniem odbywa się z fotela pasażera. Camera car z 5,2-litrową jednostką V10 o mocy 610 KM to jeden z najszybszych tego typu pojazdów na świecie.

Przy okazji warto pokazać też inne, nieprzeciętne wozy filmowe używane przy różnego rodzaju produkcjach filmowych. Do nagrywania filmu Need For Speed użyto między innymi Forda Mustanga GT i Ferrari 458 Italia. Warto zobaczyć również Porsche Panamerę Turbo, Cayenne Turbo, czy Mercedesa ML63 AMG, które są zdolne do nagrywania scen pościgowych.

Ciekawą konstrukcją jest również Ford Focus ST, w którym miejsce dla operatora zorganizowano w specjalnie zmodyfikowanej, tylnej części samochodu.

W tym miejscu warto pokazać też Mercedesa ML z silnikiem V8 o pojemności 4,3 litra, który działa na naszym rodzimym rynku.

Znacie inne camera cary, które warto umieścić w tym zestawieniu?