Aston Martin DB2 na Torze Modlin – trening przed Mille Miglia

Na Torze Modlin udało mi się trafić na nie lada gratkę – Astona Martina DB 2 z 1952 roku, którym polska załoga Perlage Team w składzie Krzysztof Weka i Dorota Weka wystartuje w historycznym wyścigu Mille Miglia. Samochód to istny biały kruk. Produkowany był w Wielkiej Brytanii w latach 1950-1954 i powstało jedynie 411 sztuk. Silnik R6 o pojemności 2,6 litra napędza tylną oś i współpracuje z 4-biegową skrzynią manualną.

W Modlinie zespół przygotowywał się do tegorocznego wyścigu klasyków, gdzie przeprowadził między innymi testy urządzeń pomiarowych wymaganych podczas zawodów. Załogi startujące w legendarnym wyścigu mają za zadanie między innymi pokonywanie wyznaczonej odległości w podanym czasie, czy utrzymywanie określonej prędkości na odcinkach specjalnych.

Mille Miglia to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w motoryzacyjnym kalendarzu z wieloletnią historią. Tegoroczny wyścig tysiąca mil odbędzie się w dniach 16-19 maja na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia. Jak zwykle pierwszeństwo mają właściciele samochodów, które brały udział w wyścigach w latach 1927-1957. Na włoskich drogach będzie można zobaczyć ponad czterysta rywalizujących ze sobą pojazdów, które pomimo zaawansowanego wieku wciąż utrzymywane są w nienagannej kondycji, pozwalającej na rywalizację.