Rajdowy Land Rover Discovery z silnikiem od BMW M3

Okazuje się, że Land Roverem też można efektownie driftować! Rzecz jasna, nie byłoby to możliwe z seryjnym układem napędowym, dlatego w tym przypadku wykorzystano wzmocniony do ponad 350 KM sześciocylindrowy silnik z BMW M3 E36!

Motor został przesunięty w kierunku kabiny pasażerskiej, aby poprawić rozkład masy. Jednostka współpracuje z manualną skrzynią biegów z modelu Discovery, ale wprowadzono w niej niewielkie modyfikacje. Usunięto reduktor, który uznany został za zbędny w samochodzie rajdowym. Zdecydowano się za to na wyczynowe zawieszenie o dużym skoku.

Co ważne, samochodem w rajdowej specyfikacji można w pełni legalnie poruszać się po drogach publicznych. By zapewnić autu niezawodność w każdych warunkach wykorzystano najwyższej jakości części.

Budowa tego unikatowego projektu trwała pięć lat. Niestety właściciel w wyniku wypadku motocyklowego stracił lewą nogę. Zdecydował o sprzedaży samochodu, bowiem nie może już korzystać z niego uczestnicząc w rajdach i próbach sprawnościowych. Cena w przeliczeniu wynosi około 66 tysięcy złotych. Link do ogłoszenia znajdziecie tutaj.