Pomimo kosmicznej ceny Rimaca C_Two większość egzemplarzy znalazła już nabywców

Według planów chorwackiego producenta Rimac, druga odsłona ich elektrycznego hipersamochodu o nazwie C_Two ma zostać wyprodukowana w liczbie 150 egzemplarzy. Samochód zadebiutował niespełna miesiąc temu, na salonie motoryzacyjnym w Genewie, a już prawie wszystkie auta znalazły swoich nabywców. Zainteresowanych nie odstrasza nawet cena, która w podstawie wynosi 2,1 miliona dolarów.

Na konferencji prasowej Rimaca, zorganizowanej przy okazji targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, szef sprzedaży marki zdradził, że większość klientów zdecydowało się na doposażenie swoich egzemplarzy o szereg opcji płatnych ekstra. Przeciętna wartość wyposażenia dodatkowego wyniosła przeszło 600 tysięcy dolarów. W związku z tym średnia cena modelu C_2 to około 2,7 miliona dolarów. Po przeliczeniu na rodzimą walutę otrzymujemy zawrotną kwotę ponad 9 milionów 240 tysięcy złotych!

Akumulatory Rimaca C_2 mają pojemność 120 kWh – co według Chorwatów wystarczy, aby pokonać 650 kilometrów na jednym ładowaniu. Chłodzone cieczą baterie są dość ciężkie, bo pomimo konstrukcji nadwozia z włókien węglowych, auto waży prawie 2 tony. Nawet pomimo znacznej wagi osiągi są wręcz niewiarygodne. Moc 1914 KM i moment obrotowy na poziomie 2300 Nm pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 1,97 sekundy, a prędkość maksymalna to podobno 412 km/h.