Oryginalny Ford Mustang z filmu Bullitt odnaleziony po latach

Samochód, który widzicie na zdjęciach to jedno z najbardziej pożądanych aut filmowych w historii. To właśnie za jego kierownicą siadał Steve McQueen w roli nieugiętego policjanta w filmie Bullitt z 1968 roku, który wyreżyserował Peter Yates. Produkcję powinniście kojarzyć ze słynnego pościgu Forda Mustanga za Dodgem Chargerem ulicami San Francisco. Była to pierwsza tego typu scena w historii kina, a wciąż ogląda się ją z zachwytem.

Na potrzeby filmu wykorzystano dwa fastbacki w kolorze Highland Green z pakietem GT, silnikami V8 o pojemności 390 cali sześciennych i mocy 325 koni, a także ze zmodyfikowanymi hamulcami i zawieszeniami. Jeden z nich, na potrzeby realizacji scen kaskaderskich, wyposażony był w klatkę bezpieczeństwa, ale słuch o nim zaginął. Drugi zaś dotrwał w niemal niezmienionej formie aż po dzień dzisiejszy. Przez lata należał do jednego właściciela, który miał ambitny plan odrestaurowania legendarnego Mustanga, ale niestety choroba pokrzyżowała mu plany. Teraz jego syn chciałby zrealizować wizję ojca i przywrócić mu dawny blask.

Poniższy film przedstawia reakcję Molly McQueen, wnuczki Steve’a McQueena, na spotkanie z tym wyjątkowym autem. Warto dodać, że w tym roku mija 50 lat od premiery Bullitta.