Finały Gymkhana GRiD po raz pierwszy w Polsce!

Na najdłuższym torze w historii tych zawodów rywalizowali ze sobą mistrzowie różnych sportów motorowych. Miałem niesamowitą szansę być blisko ich rozpędzonych maszyn, a emocjom na torze towarzyszył zapach spalonych opon i wysokooktanowego paliwa. Pierwszy raz na żywo widziałem popisy Kena Blocka demonstrującego możliwości Forda Escorta RS Cosworth. Zrobiło to na mnie olbrzymie wrażenie, podobne jak przy oglądaniu pierwszych filmów z serii Gymkhana!

W 10. edycji Gymkhany GRiD wystąpiło 50 kierowców, a w finale kategorii AWD zmierzył się ojciec ze swoim 18-letnim synem. Kończący karierę Petter Solberg w Volkswagenie Polo pokonał Olivera Solberga w Citroenie DS3. W kategorii RWD zwyciężył Mantas Sliogeris w zaledwie 200-konnej Mazdzie MX-5, a drugie miejsce zajął Paweł Korpuliński w BMW. W zamian za zapewnienie publiczności niesamowitego widowiska każdy ze zwycięzców otrzymał kastomizowanego Harleya Davidsona. Nie mogę się doczekać kolejnych polskich edycji Gymkhany!