Ekskluzywny model z Lego Technic – Bugatti Chiron w skali 1:8

Lego i Bugatti ogłosiły współpracę, której efektem jest nowy zestaw z serii Technic o numerze 42083. Odwzorowuje on model Chiron, składa się z 3599 elementów, mierzy 56 cm długości i 25 cm szerokości, a jego cena to zawrotne 1700 złotych. W samochodzie nie zabrakło detali, które upodabniają model do oryginału – silnik W16, ośmiostopniowa skrzynia, aktywny tylny spoiler, a nawet felgi o odpowiednim wzorze z niskoprofilowymi oponami. Priorytetem przy projektowaniu było odwzorowanie jak największej liczby szczegółów i zastosowanie możliwie jak najwięcej rozwiązań mechanicznych znanych z prawdziwego auta.

W skład zestawu wchodzi między innymi ekskluzywne pudełko oraz broszura z instrukcjami do złożenia modelu. Każdy Chiron z Lego otrzyma swój własny, unikatowy numer seryjny, dzięki czemu właściciele otrzymają też dostęp do ekskluzywnych materiałów na stronie Lego, takich jak podcasty, plakaty z autem, czy certyfikat własności.

Stephan Winkelmann, prezes firmy Bugatti Automobiles, powiedział: „jestem pod wrażeniem precyzji, z jaką nasz supersportowy samochód został przetłumaczony na świat Lego i jestem pewien, że fani klocków i Bugatti pokochają ten produkt”.