Cadillac Escalade od Hennessey w wyścigu z Camaro ZL1 1LE

Tuner Hennessey Performance postanowił zaprezentować jak szybki jest ich Cadillac Escalade HPE800. Potężny SUV na sterydach został zestawiony z seryjnym Chevroletem Camaro ZL1 1LE, który osiągnął rewelacyjny czas na torze Nurburgring – 7 minut 16 sekund i 4 setne. To aż o 2 sekundy szybciej niż Porsche 911 GT2 RS! Co ciekawe jednak, specjalnej edycji Camaro nie można kupić na Starym Kontynencie, bowiem pakiet aerodynamiczny nie spełnia wymagań europejskiego prawa w zakresie ochrony pieszych.

Camaro napędzane jest silnikiem V8 LT4 o mocy 650 KM, który współpracuje z 10-biegowym automatem. O prawie 800 kilogramów cięższy Escalade też ma pod maską V8, które Hennessey wzmocnił kompresorem i otrzymał moc 805 KM. Tuner deklaruje, że Cadillac przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy i pokonuje 1/4 mili w 11,7 sekundy.

Rezultat wyścigu może szokować, ale nie oszukujmy się – gdyby nie był to tylko i wyłącznie pojedynek na prostej, a trasa wyznaczona została przez zakręty, to efekt byłby zupełnie inny. Tak czy inaczej, osiągi Escalade’a są naprawdę imponujące.