Na sprzedaż Banshee z GTA V – Viper przerobiony przez West Coast Customs

Istnieje duża szansa, że miałeś kiedyś okazję prowadzić samochód o nazwie Bravado Banshee, ale używałeś do tego celu kontrolera, albo klawiatury. Teraz możesz usiąść za jego kierownicą w prawdziwym życiu! W ramach promocji gry od Rockstar Games specjaliści z dobrze znanego warsztatu West Coast Customs zajęli się kompleksowym przerobieniem Vipera SRT-10. Zmieniono nie tylko kształty nadwozia, ale też wzór deski rozdzielczej, by był wierną rekonstrukcją pojazdu z Grand Theft Auto V.

Pod maską pracuje 8,3-litrowy, wolnossący silnik V10, który osiąga 506 koni mechanicznych mocy i maksymalny moment obrotowy na poziomie 712 niutonometrów. Wartości te poprzez manualną skrzynię biegów trafiają na tylną oś. Oryginalny Viper SRT-10 przyspiesza do prędkości 100 km/h w czasie 4 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 305 km/h. Banshee ma na liczniku nieco ponad 13 tysięcy przejechanych kilometrów.

Samochód był nagrodą w konkursie, który zwyciężyła kobieta z Północnej Karoliny. Do niej należała karta kredytowa, którą płacił jej niepełnoletni syn – to ona zatem stała się prawnym właścicielem auta. W 2014 roku bezskutecznie próbowała sprzedać wygraną za 170 tysięcy dolarów, by opłacić synowi studia. Przy ponownej próbie został sprzedany za 45 tysięcy dolarów. W tym roku pojazd po raz kolejny zmienił właściciela – wylicytowano go za 30 tysięcy dolarów. Pomimo swojego unikatowego charakteru Banshee nie stał się egzemplarzem o olbrzymiej wartości. Co ciekawe, tym razem wystawiony został na sprzedaż za ponad 60 tysięcy. Czy znajdzie kupca? Link do aukcji znajdziecie tutaj.