Oryginalny Ford Mustang z filmu Bullitt wystawiony w sercu Waszyngtonu

W National Mall w stolicy Stanów Zjednoczonych, nieopodal Kapitolu i Pomnika Waszyngtona, w szklanej gablocie stanął Ford Mustang GT, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aut filmowych w historii. Czym samochód zasłużył sobie, aby stanąć w tak zaszczytnym miejscu? Ma nieoceniony wkład w amerykańską kulturę, bowiem jest to dokładnie ten sam egzemplarz, który został użyty do nagrywania filmu Bullitt z 1968 roku. Przed laty za jego kierownicą siadał aktor Steve McQueen, jako detektyw Frank Bullitt.

Fastback w kolorze Highland Green napędzany jest silnikiem V8 o mocy 325 koni mechanicznych. Daleko mu do stanu idealnego, bowiem w wielu miejscach pojawiły się zaawansowane ogniska korozji, aczkolwiek oryginalny stan może tylko zwiększyć wartość Mustanga. Więcej na temat niedawno odkrytego znaleziska i jego ważnej roli w historii motoryzacyjnego kina pisałem tutaj.

One Reply to “Oryginalny Ford Mustang z filmu Bullitt wystawiony w sercu Waszyngtonu”

  1. […] Gdy wszyscy myśleli, że zaginął, legendarny Mustang powrócił po latach w chwale i zajął zaszczytne miejsce w sercu Waszyngtonu. Samochód napędzany jest jednostką V8 o pojemności 390 cali sześciennych i mocy 325 koni […]

Dodaj komentarz